MARKA TESCİLİ

MARKA TESCİL SÜREÇLERİ VE GEREKLİ BİLGİLER

MARGEM EKİBİ İLE MARKA TESCİL SÜREÇLERİNİZ TAKİP VE KORUMA HİZMETLERİ İLE SİZLERLE.

Margemce Marka Nedir?

Marka bir ticari beklentinin, raftaki adıdır. Hizmetin kalitesinin,boyanın kalıcılığının,masanın sağlamlığının teminatıdır.Bu sebeple değil midir ki,emsallerinin 10 katı gibi bir ödeme yaparak timsahlı bir tshirt alırız ya da yine aynı sebepten bir sandwich için neredeyse bir kazan yemek parası öderiz nice buluşma noktalarında…bu bedeller marka sayesindedir, tüketici iyi tshirt giydiğinden iyi sandwich yediğinden emindir markaya olan güveni ile…

Markanızın Hedef Kitlesi Kimler?

1.soruda yani markanızın hedef kitlesinin bilinmesi bir markanın oluşturulmasında en önemli unsurdur. Marka özdilde mi olacak yoksa yabancı bir kelime mi olacak, bir kısaltmadan mı oluşacak yoksa bir anlam mı taşıyacak işte tüm bu soruların tamamı hedef kitle ile cevaplanabilecek suallerdir. Bir kolonya markası için yabancı bir dilden marka tercihi ne kadar yanlış ise teknolojik bir ürün için de, Özdilde bir marka o kadar yanlış olacaktır.

Marka Tescil Süreçleri Nasıldır?

Marka benzerlik araştırılması yapıldıktan sonra gerekli evraklar ile birlikte müracaat işlemleriniz gerçekleştirilir. Kurum tarafından şekli inceleme tamamlandıktan sonra resmi markalar bülteninde 2 ay yayımlanır, herhangi bir itiraz ile karşılaşılmaması durumunda Tescil belge ödemesi yapılarak belge alınır. Tüm bu süreç 6-9 ay sürmektedir.

Doğru Marka Sınıfları Nasıl Belirlenir?

Oluşturacağımız Marka ile bugün hangi sektörel alanlarda varız? 5-10 yıl sonra bu marka ile farklı alanlarda var olacak mıyız? Ve şuanda var olan sektörümüz dışında hangi sektörlerde marka adımızın kullanılmasından oldukça rahatsız oluruz? Sorularının cevabını verdiğimiz içerikler sınıflarımızı belirler.

Neden Marka Tescili Yapılmalıdır?

Firmanıza veya şahsınıza ait özel olarak oluşturduğunuz, ismini bulmak için beyin fırtınaları yaptığınız, emeklerinizi ilmek ilmek işlediğiniz markanızın adını bir başkasının yada başka bir firmanın kullanıyor olması demek taklit edilerek markanızın itibar ve güveninin sarsılması demektir, Her şeyden önce emeğimizi korumak adına markamızın tescilli olması oldukça önemlidir.

Marka Tescil Belgesi Süreli midir?

Tescil Başvurusu yapıldığı gün,saat ve dakika itibari ile marka koruma altına alınır, başvuru tarihi ile birlikte 10 yılda bir marka yenileme işlemi yapılarak süresi uzatılır.

ŞİRKET

ŞAHIS

BAŞVURU SÜRECİ

TÜZEL KİŞİLER İÇİN;  

Vergi Levhası

Sözleşme

Vekaletname

Dekont

Marka Örneği (Logo,işaret...)

Sınıf içeriği

GERÇEK KİŞİLER İÇİN;

T.C. Kimlik Numarası

Sözleşme

Vekaletname

Dekont

Marka Örneği (Logo,işaret...)

Sınıf içeriği

 

TÜZEL KİŞİLER

 

GERÇEK KİŞİLER

From implantables to wearables, embedded system software has become an integrated part of our lives. We help companies across all markets continue to push the boundaries of hardware and software design through our dedicated embedded system engineering practice.

Since 2007 we have been a visionary and a reliable software engineering partner for world-class brands. We are a boutique digital transformation consultancy and software development company.

Uzman Görüşleri İçin Hemen Yazın.

E-mail adresleriniz kesinlikle yayımlanmayacaktır*