Bayar Cad. Sıtmapınar Sk. Zitaş Apt. No:17-3 Kadıköy/İSTANBUL
+90 216 318 0808
+90 216 318 0804

COĞRAFİ İŞARET

Coğrafi İşaret Hakkında Bütün Bilgiler!

COĞRAFİ İŞARET

UYGUNLUK KONTROLÜ

Patent müracaatı yapmadan önce mutlaka Margem Araştırma departmanından detaylı rapor alınmalıdır. Güncel yazılımımız sayesinde yapılan araştırmalarda marka müracaatından önce önümüze çıkabilecek tüm tescilli markaları görerek boşa kürek çekmeyeceğimiz daha da önemlisi zaman kaybetmeyeceğimiz doğru stratejiler üretiyoruz.

COĞRAFİ İŞARET

SUNUM HAZIRLIKLARI

Yapılan araştırmalar ve müvekkilimiz ile yaptığımız istişareler sonucu müracaat için patent ve sahip bilgileri son kez teyit edilir ve aynı gün içerisinde operasyon departmanı marka müracaatımızı Türk Patent Kurumu na dosyalar. Müracaat işlemi ile yasal korumamız da o dakika itibari ile başlamaktadır.

COĞRAFİ İŞARET

BAŞVURU DİLEKÇESİ

Patent Tescilinde yasal koruma 10 yıldır. 10 yılını doldurmadan 6 ay önce Türk Marka Patent kurumu marka yenilemesini aktif hale getirir. 10 yılı geçen süre zarfında ise Kurumun 6 ay daha gecikmeli harçlar ile yenileme işlemini kabul eder. 10 yıl 6 ay içerisinde işlem yapılmayan ve  2 yıl içerisinde mücbir sebebi ispatlayamayan tüm markalar iptal olur ve 3. kişiler tarafından kendi adlarına tescil edilebilir hale gelir.

COĞRAFİ İŞARET

BAŞVURU

Patent Nevi ve Unvan değişiklikleri , patent devir , miras intikal , patent lisans , patent feragat işlemleri hızlı şekilde enstütüye bildirilmesi gereken konulardır. Patent uzmanlarımız her ay düzenli olarak kontrollerini yaparak tespit ettikleri değişiklikleri sizlere bildirmektedir.

COĞRAFİ İŞARET

TAKİP / KORUMA

Patent tescili muhakkak çok önemlidir. Daha da önemlisi ise markamızın her ay çıkan benzer markalardan siz değerli marka sahiplarine düzenli raporlama yapar. Tüketici tarafından karıştırılma ihtimali olan markalara Marka Avukatlarımızca hazırlanan dilekçeler ile itiraz işlemlerini yapmaktayız. Benzer markaya yapılmayan müracaatlar tescil kararı verildikten sonra tek yapabileceğimiz Patent iptal davası açmaktır.